NATURE'S BEST Frucht-Faser - Müsli owocowe z błonnikiem 15 kg

  • szt.
  • 148,00 zł

Opis produktu:

Naturalne musli idealne dla koni niejadków

  • Bardzo smaczne
  • Bogate w błonnik z owoców
  • Wspomaga żucie i produkcję śliny
  • Bez dodatków mineralnych i konserwantów
  • Bez owsa i melasy

Konie podatne na kolki lub rasy pierwotne są często przekarmiane regularną i skoncentrowaną paszą. Dla tych koni skoncentrowana racja pokarmowa z trudną do strawienia skrobią i nadmiarem cukru jest podstawowym błędem żywieniowym. Idealna dieta składa się z jak największej ilości paszy objętościowej (siano, kiszonka) oraz lekkostrawnej paszy uzupełniającej o wysokiej zawartości błonnika, niskiej zawartości słodkich składników i wysoko strawnej skrobi. Dzięki Nature's Best Frucht-Faser Müsli wszystkie te warunki są spełnione i promowane jest naturalne trawienie fizjologiczne.

Nature's Best Frucht-Faser Müsli to mieszanka smacznych owoców, zdrowych warzyw i wysoko otwartych (przetworzonych) ziaren zbóż wzbogacająca dietę każdego konia. Suszone banany, buraki, marchew i chleb świętojański nadają naszemu musli naturalną słodycz, której prawie żaden koń nie może się oprzeć.

Ze względu na niską zawartość białka oraz włókno pochodzące z lucerny Nature's Best Frucht-Faser Müsli jest odpowiednim dodatkiem do zbilansowanej mineralnie paszy podstawowej lub może stanowić samodzielną paszę dla koni o wrażliwym metabolicznie żołądku i łapczywie pobierających paszę.

Lekkostrawność Nature's Best Frucht-Faser Müsli została uzyskana poprzez poddanie obróbce hydrotermicznej ziaren zbóż i dodatku włókna, co zwiększa strawność i wydłuża czas żucia. Im więcej koń żuje, tym lepiej rozdrobniony pokarm jest trawiony we wrażliwym żołądku.

Aktywność żucia jest stymulowana przez różną wielkość i kształt składników Nature's Best Frucht-Faser Müsli oraz zawartych w nim włókien lucerny. Receptura bez udziału melasy, wysoka zawartość włókna i termicznie przetworzone płatki zbóż stymulują procesy enzymatyczne w żołądku i jelicie cienkim oraz trawienie przez drobnoustroje w jelicie grubym. Dzięki rezygnacji z dodatków (witamin i minerałów) Nature's Best Frucht-Faser Müsli można optymalnie łączyć z paszami mineralnymi lub innymi dodatkami bez spowodowania ich nadmiernej podaży lub interakcji.

Składniki:

10% białko surowe, 6,9% tłuszcz surowy, 11,8% włókno surowe, 2,9% popiół surowy, 0,15% wapń, 0,3% fosfor, 0,26% sód, 0,1% magnez

Energia strawna (DE): 12,20 MJ

Energia metaboliczna (ME): 10,74 MJ

Cukier: 8%

Skrobia: 36%

Skład:

Płatki jęczmienne, wytłoki jabłkowe, płatki kukurydziane, ziarno słonecznika 5,5%, siano z lucerny 4,5%, płatki grochu, chleb świętojański, chipsy bananowe 3,5%, marchew pokrojona w kostkę 3%, burak ćwikłowy 2%, olej lniany

Zalecenia żywieniowe:

Dane odnoszą się do dodatkowego karmienia Nature's Best Frucht-Faser Müsli z sianem i słomą dziennie. (na konia/dzień w zależności od masy ciała)

 

Spoczynek

Lekka praca

Średnia praca

Kuce

0,3 – 0,8 kg

0,7 – 1,2 kg

1,0 – 2,5 kg

Rasy specjalne

 

0,5 – 1,0 kg

0,8 – 1,5 kg

1,5 – 3,5 kg

Duże konie

0,8 – 1,5 kg

1,0 – 2,0 kg

2,0 – 4,0 kg

 

Dodatkowa rekomendacja:

  • Jeśli to możliwe, pasza treściwa powinna być podzielona na 3 posiłki dziennie
  • Należy podawać co najmniej 1,5 kg siana lub 2 kg kiszonki na 100 kg masy ciała oraz zapewnić dostęp do świeżej wody do picia
  • Dawka dzienna paszy treściwej zależy od zapotrzebowania, jakości paszy podstawowej oraz indywidualnej dawki składników pokarmowych.

Opakowanie: worek 15 kg