DENGIE Healthy Hooves Molasses Free 20 kg

  • szt.
  • 125,00 zł

Opis produktu:

Sieczka Healthy Hoovess Molasses Free jest to kompletna pasza  z dodatkiem oleju rzepakowego w zastępstwie melasy , specjalnie opracowana na prośbę klientów przez Dengie Horse Feeds.

Sieczka zawiera tylko 2,5% cukru ,który występuje naturalnie w włóknistych składnikach. Poziom skrobi jest również bardzo niski i występuję na poziomie zaledwie 1,5%, ponieważ sieczka jest całkowicie wolna od zbóż lub ziaren, które są głównym składnikiem skrobi w paszach. Bogata w mnóstwo składników odżywczych, witamin i minerałów, w tym biotynę dla zdrowego i dobrego samopoczucia oraz prawidłowy wzrost kopyt. Dopóki są skarmiane zalecane dawki nie ma potrzeby dodawania czegokolwiek innego , co upraszcza cały proces karmienia.

Niski  poziom skrobi i cukrów sprawia , że jest to lider na rynku wśród pasz wysokowłóknistych bez melasy poprawiający jakość rogu kopytowego.

Podobnie jak w przypadku wszystkich pasz Dengie, sieczka healthy Hooves Molasses Free dostarcza dużo błonnika wspierając prawidłowe funkcjonowanie jelit.

Zapewnia również wystarczającą ilość energii dla koni i kuców w lekkiej pracy lub w spoczynku.

Główne korzyści sieczki Healthy Hooves Molasses Free:

-Posiada pełną gamę witamin z grupy B oraz Biotynę na poziomach wykazanych przez badania ,aby skarmianie zalecanych dawek dało jak najlepsze efekty w maksymalizacji stanu kopyt

-  Niski poziom cukru i skrobi - badania wykazały, że konie i kuce predysponowane do ochwatu są w większej grupie ryzyka  przy karmieniu paszami zbożowymi. Healthy Hooves Molasses Free jest wolna od całych ziaren zbóż.

-Chelatowane minerały śladowe - to ważny aspekt dla poprawy biodostępności dla konia, to znaczy, że są łatwiej wchłaniane.Pierwiastki śladowe są ważne dla ogólnego stanu zdrowia w tym kopyt oraz poprawy stanu skóry,są to również integralne części składowe układu antyoksydacyjnego ciała.

-Niezbędne Super  Fibre - włókna te  zapewniają  powolne uwalnianie energii i mają zasadnicze znaczenie dla maksymalizacji zdrowia jelita.


-Bardzo smaczna - Healthy Hooves  Molasses Free zawiera dodatek czosnku dla poprawy smakowitości

Ważne jest to, aby podawać w zalecanych ilościach , w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu składników odżywczych dla konia lub kucyka . Karmienie poniżej zalecanych dawek może wpłynąć na sytuację i wydajność. W takim przypadku ważna jest dodatkowa suplementacja w witaminy i minerały . Healthy Hooves  Molasses  Free jest przeznaczony dla koni i kuców w spoczynku lub w lekkiej pracy , jeśli jest to podstawowa pasza.

Dawkowanie:

Zaleca się podawać jako zamiennik paszy treściwej – wyłączna pasza „do żłobu” lub dodatek do podstawy paszy treściwej.

Na każde 100kg masy ciała / 500 g sieczki

Małe kuce ok 200 kg 1 kg/dzień

Duże kuce ok. 300 kg 1,5 kg/ dzień

Duże konie ok. 500 kg 2,5 kg/ dzień

Pamiętaj o karmieniu wg wagi paszy nie objętości. Przed wprowadzeniem paszy do diety należy dokładnie zważyć objętości miarek.

Upewnij się,że koń otrzymuje paszę objętościową (siano lub sianokiszonkę) w prawidłowej dawce tj.minimum 1%,optimum między 1,5-2% masy ciała oraz ma stały dostęp do świeżej czystej wody i lizawki solnej. 

Analiza odżywcza:

Energia strawna 8,5 MJ/kg

Białko    9%

Olej     5%

Włókno 27%

Pierwiastki:

Miedź  12mg/kg

Selen   0,25mg/kg

Cynk     64mg/kg

Biotyna   6mg/kg

Cukier    2,5%

Skrobia 1,5%