EGGERSMANN E VET Heparoforte - ochrona i regeneracja wątroby 2 kg

  • Kod: 12107
  • Producent: Eggersmann

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 259,00 zł brutto
  • Czas realizacji: 10-14 dni
  • szt.
  • 266,00 zł

Opis produktu:

Wątroba jest organem magazynującym wiele składników odżywczych, takich jak witaminy i pierwiastki śladowe. Jest także głównym ośrodkiem procesów detoksykacji, a jednocześnie miejscem produkcji niezbędnych elementów budulcowych organizmu (na przykład białka mięśni).

Zdrowa wątroba ma decydujące znaczenie dla wydajności i witalności naszych koni. Wątroba odpowiada także w dużym stopniu za regulację poziomu cukru we krwi i utrzymuje go na stałym poziomie, niezależnie od przyjmowanego pokarmu. Łatwo więc można sobie wyobrazić, jak ogromną rolę wątroba odgrywa u koni z zespołem metabolicznym (EMS) i ochwatem.

Zdrowa wątroba jest niezbędna dla zdrowego metabolizmu, a jej choroby to na ogół proces bardzo powolny i podstępny. Dopiero bardzo późno ujawniają się problemy z tym narządem. Pierwszymi objawami są często deficyty wydajności, utrata masy mięśniowej, utrata wagi, problemy skórne i zły stan kopyt.

E-Vet heparOforte dostarcza organizmowi składników odżywczych, które wspomagają funkcjonowanie wątroby. Specjalne substancje z ostropestu plamistego wspierają odnowę komórek wątroby, a substancje goryczkowe zawarte w karczochu ułatwiają metabolizowanie tłuszczów.

Zawartość MSM (metylosulfonylometan) w preparacie powoduje wzrost przepuszczalności błon komórkowych, dzięki czemu ważne substancje czynne i składniki odżywcze mogą być lepiej wchłaniane. Wtórne substancje roślinne z ziół takich jak ostropest plamisty, karczoch i mniszek lekarski stymulują wątrobę i chronią jej komórki.

Przepływ żółci jest podtrzymywany i stymulowany przez substancje goryczkowe. Zwłaszcza ostropest plamisty (z wysoką zawartością sylimaryny) i karczoch są znane jako gorzkie zioła wątroboweWspółdziałanie wyżej wymienionych fitoskładników w połączeniu z innymi wyselekcjonowanymi ziołami w naturalny sposób wspiera funkcje wątroby i pomaga w regeneracji uszkodzonych komórek wątrobowych.

Ze względu na wysoką zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych tłoczony na zimno olej z ostropestu ma korzystny wpływ na metabolizm, skórę i sierść. Dodatek niezbędnych aminokwasów lizyny i metioniny ma decydujące znaczenie dla syntezy karnityny i choliny, które są ważnymi składnikami odżywczymi zapewniającymi sprawny metabolizm wątroby.

Skład:

karczochy,

liście miłorzębu,

olej z ostropestu plamistego,

liście ostropestu plamistego,

MSM (metylosulfonylometan),

siemię lniane,

mniszek lekarski,

liście głogu,

mączka z lucerny

Analiza:

3,00% białko surowe,

6,70% tłuszcz surowy,

0,80% włókno surowe,

0,40% popiół surowy,

0,05% wapń,

0,03% fosfor,

0,01% sód,

1,20% lizyna,

7,90% metionina

Dodatki żywieniowe w 1kg:

7.920,00mg DL-Metionina (3c301),

11.760,00mg monochlorowodorek L-lizyny, tech.czysty (3.2.3)

Dawkowanie: 

Duże konie: 50g dziennie (1 miarka)

Kuce: 25g dziennie (1/2 miarki)

Produkt nie może być stosowany w okresie zawodów ze względu na zawartość ziół powyżej 3%. Okres karencji: 48 godzin.