HIPPOVET Pharmacy OLEOVITA – farmaceutyczna mieszanina olei

  • szt.
  • 209,00 zł

Opis produktu:

OLEOVITA to mieszanina oleju lnianego, konopnego i z kiełków kukurydzy dostarcza kwasów omega 3 oraz omega 6 w optymalnym stosunku, ponadto wzbogacona jest o dodatek witamin rozpuszczalnych w tłuszczach – A, D, E i K. Dopełnieniem formuły jest olejowy macerat z kminku i kopru włoskiego, które znane są z właściwości wspomagających trawienie.

Warto podkreślić że olej konopny z pierwszego tłoczenia jest najlepszym wyborem w diecie koni nadpobudpobudliwych. Naturalnie występujący w nim cannabidiol wycisza, uspokaja i poprawia koncentrację. Dodatkowo mieszanina pozytywnie wpływa na metabolizm organizmu oraz przyspiesza procesy regeneracyjne i gojenie się ran, co czyni ją doskonałym wyborem jako długoterminowe wsparcie koni w walce ze stanami zapalnymi (np lipcówka, zwyrodnienia stawów itd.)

OLEOVITA Hippovet Pharmacy wyróżnia się jakością – jest to produkt z pierwszego tłoczenia na zimno, co można poznać po jego ciemniejszym kolorze oraz gęstości. Produkt powstaje z certyfikowanych surowców bio jakości, tłoczony jest na miejscu w naszej firmie, w małych partiach, co daje Ci gwarancję świeżości- kluczową, by olej mógł dostarczyć Twojemu koniowi tego co w nim najlepsze!

Zalecany dla koni:

– nadpobudliwych, ale potrzebujących dodatkowej energii do pracy

– przy słabej odporności organizmu,

– przy problemach dermatologicznych m.in lipcówka

– metabolicznych, po ochwacie

– starszych, by opóźnić procesy starzenia

– pracujących, poza okresem startowym

Skład:

Skład: olej z nasion lnu złocistego, olej z nasion konopi siewnej, olej z kiełków kukurydzy, olejowy macerat z kopru włoskiego i kminku, wit., A, D, E, K.

Białko surowe <1%; Tłuszcz surowy 99%; Włókno surowe 1%; Surowy popiół 1,5%; Strawne białko surowe <1 g / kg; Energia strawna 35,8 MJ / kg; Skrobia i cukier 0%; Sód <0,1%;

Omega-3 ±51 %
Omega-6 ±19 %
Omega-9 ±24 %
Witamina A ±132 800 U
Witamina D3 ±20 750 U
Witamina E ±10 000 mg
Witamina K ±20,75 mg

Zalecenia żywieniowe:

– konie pracujące; z problemami skórnymi: 10-15ml na 100kg masy ciała,

– konie niepracujące; metaboliczne: 5ml na 100kg masy ciała.

Nie stosować u koni biorących udział w zawodach sportowych z uwagi na zawarty w składzie cannabidol, który znajduje się na liście zakazanych przez FEI substancji.

Produkt nadaje się do podawania długoterminowo.

Trwałość preparatu wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu (dzięki zawartości naturalnego konserwantu – wt. E z zarodków pszenicznych)