NATURE'S BEST Bewegungsfreude - MSM 600 g

  • szt.
  • 129,00 zł

Opis produktu:

Połączenie MSM, spiruliny, ananasa, siarczanu chondroityny i glukozaminy w Nature´S Best Bewegungsfreude wspiera układ mięśniowo-szkieletowy tak by Twój koń znów dobrze czuł się w ruchu!

MSM to siarka związana organicznie, łatwo wchłaniana przez konia. Siarka wzmacnia mięśnie, więzadła i ścięgna oraz jest niezbędna w budowie i działaniu wielu enzymów, aminokwasów i hormonów. Ponadto siarka, a także kwas salicylowy, ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe- pomaga w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego takich jak szpat, choroby trzeszczek, ochwat czy choroba zwyrodnieniowa stawów (artroza). Kwas salicylowy jest przekształcany w przewodzie pokarmowym z zawartej w korze wierzby salicyny.

Glukozamina jest równie ważnym budulcem układu mięśniowo-szkieletowego. Wchodzi w skład płynu stawowego, tkanki łącznej i chrząstek. W zaawansowanym wieku konia, ciągłym i wysokim stresie lub w trakcie intensywnego wysiłku sportowego, produkcja płynu stawowego może być osłabiona. Wówczas układ mięśniowo-szkieletowy może być wspierany poprzez dodanie do codziennej diety  związku glukozaminy. Innym ważnym składnikiem odżywczym stawów jest siarczan chondroityny, wspomagający produkcję większej ilości mazi stawowej dzięki czemu chroni stawy przed urazami. Siarczan chondroityny ma też działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Hamuje postęp choroby zwyrodnieniowej stawów i zapewnia ochronę chrząstce stawowej przed uszkodzeniem.

Dodatek spiruliny (alg) stanowi źródło wielu witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, a także  pozytywnie wpływa na jakość i wygląd kopyt, skóry oraz sierści.
Zdrowie jelit i budowanie mięśni są wspierane przez zawarte drożdże piwne, a zawarta w suplemencie witamina C zwiększa przyswajalność związków siarki- MSM.

Skład:

40% metylosulfonylometan (MSM), dekstroza (cukier gronowy), 17,4% spirulina platensis, ananas (mielony), 2,5% siarczan chondroityny, 2% glukozamina, drożdże piwne (Saccharomyces Cerevisiae)

Składniki:

15,2% białko surowe, 2,3% tłuszcz surowy, 2,4% włókno surowe, 2,8% popiół surowy, 0,41% sód, 38,2% wilgoć

Dodatki dietetyczne:

3000 mg witaminy C (3a300)

Dodatki sensoryczne:

Mieszanka substancji aromatycznych (kora wierzby i wanilia) 62000 mg

 

Zalecane dzienne stosowanie:

(Podawanie w gramach/dzień jako dostawa aminokwasów (niewitaminizowana i niemineralizowana) do diety z wystarczającą ilością paszy objętościowej zapewniającą aminokwasy)

Kuce (300 kg)

Konie (600 kg)

10 g

20 g


Opakowanie:
pojemnik 600 g