NATURE'S BEST Struktur Natur Pur Power Grass 15 kg

  • szt.
  • 124,00 zł

Opis produktu:

Struktur Natur Pur Power Gras ze względu na wysoką zawartość błonnika jest idealna jako ulepszenie racji siana, wzmacnia aktywność żucia i wspomaga trawienie. Niska zawartość skrobi zapewnia odciążenie metabolizmu i jest szczególnie polecana dla koni o wrażliwej przemianie materii, a także jako pasza uzupełniająca dla koni sportowych i rekreacyjnych. Dzięki dodatkowi oleju roślinnego jest również odpowiednia dla koni wrażliwych na kurz.

Ziarna zbóż są znane z wysokiej zawartości skrobi, dlatego wielu właścicieli koni ma tendencję do stosowania pasz bezzbożowych. Trawa owsiana, zwana również zielonym owsem, jest zbierana w fazie początku wypuszczania wiechy (kwitnienia), przed gromadzeniem się skrobi jako materiału zapasowego w ziarnie. W rezultacie, NATURE'S BEST Struktur Natur Pur Power Gras jest paszą o niskiej zawartości skrobi, wysokiej zawartości energii i błonnika, a konie zaopatrzone są w szereg naturalnych witamin i minerałów.

Podobnie jak wszystkie produkty z linii NATURE'S BEST Struktur Natur Power Gras jest również wolny od substancji dodatkowych dodawanych w procesie produkcji.

Skład:

Trawa owsiana, olej roślinny

Zawartość składników w 1 kg:

Energia strawna: 10,45 MJ

Białko surowe: 11%

Tłuszcz surowy: 3,6% 

Włókno surowe: 27,7%

Popiół surowy: 6,9%

Skrobia: <0,5

Zalecenia żywieniowe:

(na konia/dzień w zależności od masy ciała)

 

 

Dodatek do siana lub słomy

Jako substytut ziarna

Kuce

0,25 - 1,25 kg

1,2 kg zastępuje

1 kg ziarna

Rasy specjalne

0,35 - 1,75 kg

Duże konie

0,60 – 3,00 kg

 

 

Świeża, nie za zimna woda do picia powinna zawsze być do dyspozycji.

Opakowanie: worek 15 kg