NATURE'S BEST Struktur Natur Pur Energie Cobs- trawokulki 15 kg

  • Kod: 12816
  • Producent: Nature's Best

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 106,20 zł brutto
  • Czas realizacji: 5-10 dni
  • szt.
  • 118,00 zł

Opis produktu:

Struktur Pur Natur Energie Cobs nadaje się do karmienia koni w słabej kondycji, klaczy karmiących i koni sportowych. Dzięki połączeniu składników bogatych w energię, białko i błonnik, jest paszą  odpowiednią dla koni starszych, koni wszystkich ras, w treningu i koni przy budowie masy ciała mając na celu utrzymania ich w optymalnej kondycji.

NATURE'S BEST Struktur Pur Natur Energie Cobs składają się z bogatych w błonnik składników takich jak siano z trawy, lucerny i całej rośliny kukurydzy.

Łąki zawierają szereg różnych ziół i traw, które różnią się w zależności od lokalizacji i rodzaju użytkowania. Cięcie i suszenie wydłuża ich okres przydatności do spożycia,  a duża część witamin i minerałów jest zachowana i dostępna dla konia w formie „energetycznych trawokulek”.

Lucerna jest jedną z roślin strączkowych współpracujących z bakteriami brodawkowymi, wiążącymi azot z powietrza, a to znajduje odzwierciedlenie w wyższej zawartości w niej białka. Jednocześnie ma niską zawartość skrobi i cukru.

Cała roślina kukurydzy łączy w sobie różne pozytywne aspekty. Łodygi i liście są bogate w błonnik i wymagają intensywnej aktywności żucia. Ziarna kukurydzy wraz z osadkami kolby są bogate w węglowodany i dostarczają naszym koniom dużo energii.

Kombinacja taka zapewnia dla Twojego konia wysokostrawne białko i wystarczającą ilość energii.

Ze względu na wysoką zawartość błonnika w NATURE'S BEST Struktur Pur Natur Energie Cobs zwiększa aktywność żucia i stymuluje gruczoły ślinowe konia do wydzielania śliny, która namaczając zmiękcza składniki paszy, a tym samym promuje ich lepsze przemieszczanie i trawienie w układzie pokarmowym. Ślina zawiera również  wodorowęglany, które tworzą efekt buforujący w żołądku. Zatem zwiększona zawartość błonnika promuje zdrowie żołądka.

Podobnie jak wszystkie produkty z linii NATURE'S BEST Struktur Pur Natur jest również wolny od substancji dodatkowych dodawanych w procesie produkcji.

Skład:

Siano z trawy łąkowej, lucerna, kukurydza

Zawartość składników w 1 kg:

Energia strawna: 10,40 MJ

Białka surowego: 12,0%

Tłuszcz surowy: 2,8% 

Włókno surowe: 24,2%

Popiół surowy: 8,4%

Skrobia: 11,5%

Cukier: 8,9%

Zalecenia żywieniowe:

(na konia/dzień w zależności od masy ciała)

Dane odnoszą się do dodatkowego karmienia kolbami NATURE'S BEST Strukture Natur Pur Energie z sianem i słomą dziennie.

 

 

Dodatek do siana lub słomy

Jako substytut ziarna

Kuce

0,9 - 1,5 kg

1,2 kg zastępuje

1 kg ziarna

Rasy specjalne

1,5 - 1,8 kg

Duże konie

1,8 – 3,00 kg

 

Nature’s Best Struktur Natur Pur Energie Cobs należy skarmiać po namoczeniu

Świeża, nie za zimna woda do picia powinna zawsze być do dyspozycji.

Opakowanie: worek 15 kg