OVER HORSE AminoYeast 1kg

  • szt.
  • 79,00 zł

Opis produktu:

AminoYeast to produkt na bazie żywych kultur drożdży Saccharomyces Cerevisiae – jednych z najkorzystniejszych drożdży w żywieniu koni.  Dedykowany wszystkim koniom na każdym szczeblu użytkowym – od koni niepracujących, poprzez konie hodowlane, rekreacyjne, a na sportowych skończywszy.  

AminoYeast przede wszystkim skutecznie stabilizuje mikroflorę jelitową oraz korzystnie wpływa na procesy trawienne i utrzymywanie prawidłowego środowiska w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu skutecznie wpływa na poprawę kondycji i samopoczucia koni. Produkt wspomaga zachowanie właściwego pH w jelicie ślepym, pożądanych warunków beztlenowych w jelicie grubym i prawidłowej flory bakteryjnej całych jelit. Zawarte w nim drożdże Saccharomyces Cerevisiae konkurują o cukry z bakteriami amylolitycznymi, dzięki czemu hamują ich wzrost w przewodzie pokarmowym. Jednocześnie produkt zwiększa w nim udział bakterii celulolitycznych, co podnosi strawność podawanych pasz treściwych i objętościowych, a tym samym sprawia, że są one przez konie wykorzystywane zdecydowanie lepiej.

Dodatkowo produkt jest bogaty w cenne beta glukany, które chronią ścianę żołądka przed niepożądanym działaniem kwasów żołądkowych. Ma to szczególnie duże znaczenie w profilaktyce i leczeniu wrzodów żołądka, z którymi boryka się coraz większa liczba koni. Co ważne produkt dostarcza dużej ilości łatwostrawnego i wysoko przyswajalnego białka (~52%) oraz jest źródłem cennych aminokwasów, co jest niezwykle istotne dla rozbudowy masy mięśniowej u koni pracujących, zachowania odpowiedniej kondycji koni hodowlanych, utrzymania prawidłowego przebiegu ciąży i laktacji czy poprawy kondycji np. u koni starszych, u których rośnie zapotrzebowanie na białko.

Produkt jest wolny od dopingu i może być z powodzeniem stosowany u koni sportowych. Może być podawany cały czas jako dodatek do diety i nie wymaga przerw w stosowaniu. Co istotne, dzięki odpowiedniemu bilansowi, nie zaburza równowagi wapniowo-fosforowej.

Polecany w szczególności dla koni:

  • z problemami układu pokarmowego
  • o nieodpowiedniej kondycji wagowej lub mięśniowej
  • z niedowagą
  • starszych i o zwiększonym zapotrzebowaniu na białko
  • wrzodowych lub znajdujących się w grupie ryzyka
  • po chorobie lub w okresie spadku formy
  • narażonych na stres oraz dla koni sportowych poddawanych intensywnym obciążeniom
  • po przebytej kolce lub antybiotykoterapii

Sposób użycia:

Źrebięta/małe konie/kuce: 20g/dzień

Konie: 30g/dzień