PRO-LINEN Recover Form Pencils 20 kg

  • szt.
  • 146,00 zł

Opis produktu:

Układ pokarmowy koni jest nastawiony na ciągłe przyjmowanie pokarmu w małych porcjach. W naturze konie w ciągu dnia przemieszczają się w poszukiwaniu pokarmu, tu dominują zdecydowanie składniki uznawane potocznie za pasze objętościowe. Coraz częściej spotykamy się z końmi wrażliwymi na skrobię i cukier zawarte w paszach, często słyszymy choćby o takich zaburzeniach jak wrzody żołądka. Skrobia faktycznie obniża pH w układzie pokarmowym i może zaburzyć jego funkcjonowanie osłabiając naturalną florę bakteryjną w jelitach.

PRO-LINEN® Recover Form to pasza, w której zmniejszono udział skrobi i cukrów, tak by sprostać wysokim wymaganiom bardziej wrażliwych koni, zawarte w tej paszy składniki wykazują działanie buforujące w naturalny sposób neutralizując soki żołądkowe.

Cechy produktu:

  • Obniżona zawartość skrobi i cukru

  • Brak melasy i pełnych ziaren zbóż

  • Wysoka zawartość witamin i minerałów

  • Wysokiej jakości komponenty o zwiększonej biodostępności

  • Innowacyjna formuła: Pro Active Organic Complex™

  • Dodatek alg morskich

  • Naturalne właściwości buforujące

Przeznaczenie:

Pro-Linen® Recover Form™ to pasza pełnoporcjowa dedykowana przede wszystkim koniom wymagającym w swojej diecie paszy o obniżonej zawartości skrobi i cukru. 

Wyjątkowy skład:

Chcąc uniknąć u koni efektu nadpobudliwości dostarczając im równocześnie paliwa do pracy wprowadziliśmy do mieszanki lucernę, i śrutę słonecznikową – włókniste komponenty o niskiej zawartości skrobi, będące jednocześnie źródłem bezpiecznej energii. Kontrolowanego zastrzyku energii dostarczają tłuszcze z surowego oleju sojowego. Otręby ryżowe Rice Boost™ oprócz podniesienia kaloryczności zapewniają również naturalne źródło witaminy E, niezbędnej podczas diety zasobnej w tłuszcze. Algi morskie zawierają polifenole zawierające substancje przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Pasza ma działanie buforujące i w naturalny sposób neutralizuje soki żołądkowe. Siemie lniane, siemię lniane odtłuszczone oraz unikalna ziołowa formuła Natural Digest Formula™ pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu pokarmowego i mogą być stosowane długofalowo. Dodatek dzikiej różny nie tylko dostarcza dużej ilości naturalnej witaminy C ale również wspiera żołądek przy wrzodach.

Tworząc Pro-Linen® Recover Form™ pomyśleliśmy również o wysokiej biodostępności pozostałych związków mineralnych, dlatego skorzystaliśmy ze sprawdzonej formuły Pro Active Organic Complex™, która wzbogaca paszę o minerały z organicznych źródeł. PRO-LINEN® Recover Form™ to bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie, które zagwarantuje Twojemu koniowi szybki powrót do lepszej formy.

Pro-Linen® Recover Form™ – kompleksowy produkt dla koni wrażliwych.

Pomóż Twojemu koniowi wrócić do dobrej formy!

Kupuj świadomie:

Zapoznaj się ze szczegółowym składem ilościowym i jakościowym oferowanej paszy.

Zwróć uwagę na źródła minerałów i witamin oraz ich koncentrację i proporcje. Szczególne znaczenie dla koni mają witaminy A, D, E oraz pierwiastki: cynk, miedź, biotyna, selen, mangan i kobalt.

Skład

Mączka z lucerny, śruta słonecznikowa, otręby ryżowe Rice Boost™, siemię lniane odtłuszczone, łuska owsiana,  drożdże paszowe, olej sojowy, suszone wytłoki jabłkowe, miesznka ziół Natural Digest Formula™ (owoc rokitnika, kurkuma, koper włoski, imbir, mięta pieprzowa), tlenak magnzeu, sól, węglan wapnia, algi morskie,

Składniki analityczne:

Białko surowe 16,5 %

Tłuszcz surowy 5,5 %

Włókno surowe 10,5 %

Skrobia 15,5 %

Popiół surowy 11 %

Energia Strawna 12,5 MJ/kg

Cukier 3 %

Dodatki w 1 kg:

Witamina A: 28000 IE

Witamina D3: 3000 IE

Witamina E: 800 mg

Sód 1,2%

Jod 1 mg

Selen 0,7 mg

Miedź 107 mg

Cynk 252 mg

Żelazo 225 mg

Kobalt 1 mg

Mangan 140 mg

Zalecane żywienie: 

W zależności od intensywności treningu i wagi konia zaleca się podawać 350 g – 700 g na 100 kg masy ciała.

Takie dawkowanie w pełni pokrywa zapotrzebowanie minerałowo-witaminowe.

Paszę można łączyć z owsem, wówczas jednak zaleca się odpowiednie uzupełnienie diety o dodatek Pro-Linen® Horsvit Complex™- witaminy i minerały z organicznych źródeł.