RED MILLS Horse Care 10 Mix 20kg

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 12232
  • Producent: Red Mills
  • Czas realizacji: 7-14 dni
  • szt.
  • 129,00 zł

Opis produktu:

Pasza stworzona z myślą o koniach ze skłonnościami do nadprodukcji kwasów żołądkowych oraz do sztywnienia mięśni.

Pasza o dużej zawartości oleju i łatwo przyswajalnego błonnika, co w połączeniu z niskim poziomem skrobi sprawia, że jest łagodna dla żołądka i zapewnia lepsze funkcjonowanie mięśni.
Konie w procesie ewolucji nauczyły się jeść mało i często. Taki rodzaj żywienia zapewnia regularną produkcję śliny, która stanowi naturalną ochronę przed negatywnymi skutkami kwasów żołądkowych. Konie przebywając w stajni powinny otrzymywać dobrej jakości pasze objętościowe oraz pasze o niskiej zawartości skrobi, by moc zachować zdrowie i uniknąć nadprodukcji kwasów w żołądku.
U koni sportowych często występuje problem sztywnych i obolałych mięśni, dlatego zalecane jest jak najczęstsze wypuszczanie ich na padok, co w połączeniu z dietą ubogą w skrobię, zapewni im zdrowe mięśnie i pomoże w osiąganiu lepszych wyników.

-NATURALNE NEUTRALIZATORY KWASÓW chronią przed negatywnym działaniem kwasów żołądkowych.

-OBNIŻONA ZAWARTOŚĆ SKROBI/ZWIĘKSZONA ZAWARTOŚĆ OLEJU zapewnia PH zbliżone do naturalnego.

-DOKONAŁY BŁONNIK i dodatek oleju daje energię i zwiększa wytrzymałość bez dodatku cukrów.

-STOPNIOWE UWALNIANIE ENERGII unikalna formuła z doskonałego błonnika i płatków zbożowych w celu połączenia źródeł energii pozwala na kontrolowanie procesu uwalniania energii.

WSPOMAGANIE TRAWIENIA FOS (frukto-oligosacharydy) i drożdże. FOS stanowi naturalne źródło dobrych bakterii znajdujących się w jelicie grubym, które wspomagają wzrost i pomagają w utrzymaniu konia w zdrowiu. Drożdże pomagają w trawieniu błonnika oraz przyswajaniu składników odżywczych.

POPRAWA KONDYCJI – sprawdzony sposób na poprawę i utrzymanie kondycji koni sportowych. Bogaty zestaw witamin, minerałów, wysoko przyswajalnego białka i naturalnego oleju zapewnia doskonały wygląd sierści i idealną kondycję.

Zalecamy podawanie kilku posiłków dziennie, najlepiej 3-4 razy.

Zawsze należy zapewniać koniom dostęp do dobrej jakości paszy objętościowej oraz tak często jak to możliwe wypuszczać je na padok.

Skład (w kolejności malejącej wagowo):
płatki jęczmienne, wysłodki buraczane, łupiny sojowe, pasza pszenna, lucerna mielona, (cukier) melasa z trzciny cukrowej, kukurydza, ziarno sojowe ekstrudowane (o pełnej zawartości tłuszczu), olej sojowy, ziarno słonecznikowe łuskane, mieszanka witamin i minerałów, fosforan mono-dwuwapniowy, chlorek sodu (sól), węglan wapnia (mączka wapienna), tlenek magnezu

Analiza wartości odżywczych:

Białko 10%

Olej  7,3%

Włókno 13.0%

Popiół 9.0%

Maksymalna wilgotność (Max) 14.0%

Miedź 50mg/kg

Żelazo 150mg/kg

Magnez 81,25mg/kg

Cynk 150mg/kg

Witamina A 15,000 iu/kg

Witamina D3 2,500 iu/kg

Alfa Tokoferol(Witamina E) 375.0 iu/kg

Wapń 1.4%

Fosfor 0.7%

Energia strawna 12.10 MJ/kg