ST. HIPPOLYT Meta-Diät 25 kg

  • Kod: 2942
  • Producent: St.Hippolyt

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 244,00 zł brutto
  • Czas realizacji: 5-7 dni
  • szt.
  • 258,00 zł

Opis produktu:

Wsparcie dla wątroby i nerek

Meta-Diat firmy St.Hippolyt to naturalna i efektywna alternatywa dla konwencjonalnych koncentratów paszowych dla koni cierpiących na problemy z nerkami i wątrobą. Została stworzona aby zagwarantować, że składniki energetyczne i proteiny są maksymalnie bezpiecznie dla nerek i wątroby. Zawiera także inne naturalne składniki odżywcze, które mają korzystny wpływ na rozwój flory jelitowej, wspierają funkcjonowanie wątroby, a także chronią ściany narządów.

- polepsza kompozycję aminokwasów
- zawiera jedynie delikatne kwasy tłuszczowe
- bogate w funkcjonalne składniki odżywcze

Pasza stworzona dla spełnienia najwyższych oczekiwań
Meta-Diat została stworzona specjalnie, by chronić wątrobę i nerki, zawiera zbalansowane i łatwo przyswajalne składniki odżywcze, które chronią wątrobę i nerki przed zapaleniem wy-wołanym nieodpowiednimi składniki odżywczymi.

Proteiny zawarte w Meta-Diat są idealnie zaadaptowane do zawartości i struktury amino-kwasów. Meta-Diat dostarcza energię w formie łatwo przyswajalnych węglowodanów i łatwo przyswajalnych pektyn, jednocześnie w mniejszej ilości w formie tłuszczów, które są dużym obciążeniem dla wątroby. Minerały, takie jak wapń, fosfor i magnez są w odpowiedniej ilości, że przy normalnym dawkowaniu nie odkładają się w nerkach.

Funkcjonalna odżywka dla jelit
Meta-Diat zawiera także cenne składniki odżywcze pozyskiwane z oleju lnianego, żywych kultur drożdży, fruktozy oraz witaminy B. Efektywne dostarczanie tych składników wspiera układ trawienny, rozwój flory jelitowej a to powoduje redukcję toksyn, które negatywnie wpływają na organy wewnętrzne.

Wsparcie wątroby
Karczoch, ocet mleczny, fosfolipidy, cholina, karnityna, naturalnie związane pierwiastki takie jak cynk, selen i magnez, a także witamina B – wszystkie te składniki wspierają funkcjonowanie wątroby.

Ochrona wątroby i nerek
Najsilniejszymi substancjami, które chronią ściany organów przed wolnymi rodnikami są przeciwutleniacze – pozyskiwane np. z ekstraktu z nasion winogron, witaminy E, witaminy C i ß- karotenu, a także stabilizujące błonę śluzową kwasy tłuszczowe pozyskiwane chociażby z siemienia lnianego. Wielu ekspertów twierdzi, że glony takie jak chlorella i spirulina, kiełki zbóż, drożdże i niektóre zioła mają właściwości detoksykacyjne.

Meta-Diat idealnie uzupełnia się z odżywką Microvital, podawanie kombinacji Meta-Diat i Microvital wspiera regenerację wątroby i nerek co przynosi znaczne polepszenie kondycji zdrowotnej.

Skład:
płatki kukurydziane, płatki owsiane, kiełki kukurydziane, lucerna, otręby pszenne, zioła, marchew, wysłodki buraczane, drożdże piwne, kiełki pszenne, płatki jęczmienne, syrop jabłkowy, siemię lniane, słód, ekstrakt z nasion, wytłoki z jabłek, mączka z glonów morskich, kiełki jęczmienne, sól morska, czosnek, wapno, Lizyna, Metionina

Składniki /Strawność:
Białko surowe           9,9 %
Włókna surowe           10,0 %
Tłuszcz surowy          6,0 %
Popiół surowy           9,0 %
Strawne białko surowe   78 g/kg
Strawna energia         11 MJ/kg


Pierwiastki ilościowe:

Wapń      1,0 %
Fosfor    0,4 %
Magnez    0,3 %
Sód       0,4 %
Potas     1,0 %
 
Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach(na 1 kg):

Witamina A    17.000 IE
Witamina D3   1.900 IE
Witamina E    500 mg
 
Witaminy rozpuszczalne w wodzie (na 1 kg):
Witamina B1          22 mg
Witamina B2          20 mg
Witamina B6          15 mg
Witamina B12         40 mcg
Biotyna              500 mcg
Kwas nikotynowy      120 mg
Kwas foliowy         7 mg
Pantotenol Ca        40 mg 
Chlorek choliny      1.200 mg

Pierwiastki śladowe (na 1 kg):
Żelazo*  370 mg
Cynk*    300 mg
Mangan*  280 mg
Miedź*   55 mg
Jod*     3,0 mg
Kobalt*  3,0 mg
Selen*   0,9 mg
*głównie w formie związków organicznych

Zalecane żywienie:
ok. 2-3 kg dla dużych koni dziennie, w połączeniu z dobrym gatunkiem słomy i siana.