TRM Kurasyn 360X 1l

  • szt.
  • 303,00 zł

Opis produktu:

Suplement diety przeznaczony dla koni. Zawiera wysoko biodostępną Kurkuminę oraz Kwas Hialuronowy.

Kurkumina jest aktywnym składnikiem kurkumy, doskonale znanej przyprawy o właściwościach antyoksydacyjnych, która dodatkowo wspiera układ trawienny, mięśniowo-szkieletowy oraz odpornościowy.Kurkuma zawiera ok. 1,6-3,3% kurkuminy i jest słabo przyswajana przez organizm. Preparat KURASYN 360X zawiera aż 14% Kurkuminy o znaczniej wyższej biodostępności.

Korzyści wynikające ze stosowania kurkuminy są ograniczone przez jego niską rozpuszczalność w wodzie co skutkuje słabym wchłanianiem w jelitach. Przeprowadzone badania in vivo wykazały, że naturalny ekstrakt kurkuminy jest szybko metabolizowany i wydalany, co powoduje jego ograniczoną ogólnoustrojową biodostępność. Aby poprawić biodostępność, wchłanianie do krwi i tym samym do docelowych tkanek Kurkumina musi być podawana na odpowiednim nośniku. W preparacie KURASYN 360X Kurkumina dostarczana jest do organizmu poprzez kapsułkowanie naturalnymi oligosacharydami co poprawia jej rozpuszczalność w wodzie, zdolność do rozproszenia i absorpcję. Unikalna trójwymiarowa struktura tego oligosacharydu tworzy wewnętrzną przestrzeń hydrofobową, w której transportuje cząsteczki kurkuminy do ściany jelita. Badanie biodostępności z zastosowaniem kurkuminy zawartej w KURASYN 360X wykazało, że wydajność wchłaniania Kurkuminy do krwiobiegu była 85 razy wyższa, w porównaniu do standardową sproszkowanej kurkuminą pozyskanym z kurkumy.

Wzmożone ćwiczenia fizyczne, w których zwiększa się zużycie tlenu, mogą powodować stan stresu oksydacyjnego. Mechanizmy obronne, które radzą sobie ze stresem oksydacyjnym, zależą przede wszystkim od współdziałania pomiędzy endogennymi i egzogennymi przeciwutleniaczami. Kurkumina ma niezwykłe zdolności przeciwutleniające, a jej głównym sposobem działania jest wychwytywanie wolnych rodników. Okazało się, że jest bardziej skuteczna niż witamina C czy witamina
E i dysmutaza ponadtlenkowa (Sharma OP). W tym samym stężeniu ma około dwa razy więcej aktywności przeciwutleniającej od polifenolowego resweratrolu.

Drugim składnikiem preparatu KURASYN 360X jest Kwas hialuronowy który odpowiada za lepkość i właściwości smarujące płynu maziowego zapewniając prawidłowy i płynny ruch stawów. W macierzy chrząstki agrekan jest głównym proteoglikanem, z którym wiąże się kwas hialuronowy oraz białka tworząc strukturę żelu, która nadaje chrząstce właściwości nośne (Kiani i wsp. 2002). Kwas hialuronowy działa również jako skuteczny wymiatacz wolnych rodników i szczątek komórkowych w stawach. Istnieje wiele rodzajów kwasu hialuronowego: oczyszczony kwas hialuronowy z grzebienia koguta, hydrolizowana chrząstka kurczaka; jednak nie są one zgodne z biologicznymi właściwościami endogennego kwasu hialuronowego znajdującego się w organizmie. Kwas hialuronowy stosowany w KURASYN 360X to oczyszczony kwas hialuronowy pochodzący z fermentacji drobnoustrojów i jest niemal identyczny z naturalnie występującym kwasem.

Skład ( w 50ml):

- Hialuronian Sodu 150mg

- Sorbitol, Gliceryna

- Curcuma longa L.

Składniki Analityczne:

Surowe Białko 0,1%, Surowy Olej 0,5%, Surowe Włókno 0,4%, Surowy Popiół 0,3%, Wilgotność 64,9%, Sód 0,0537%

Dawkowanie:

leczniczo: 50 ml/dziennie

profilaktycznie (dawka podtrzymująca): 25ml / dziennie